פורץ חנויות אמיר המנעולן פורץ מנעולים בנתניה 24/7

הכל על פורץ חנויות

כאשר אנחנו מדברים על עולם המנעולנות כנראה שהתפקיד של פורץ חנויות הוא התפקיד המורכב מכולם, זה שדורש ידע ומיומנות ברמה גבוהה. פורץ חנויות צריך להבין בתחומים שונים ומגוונים בדרך לפריצה יעילה שלא תסב נזק נוסף. החל מהיכרות עם עולם הנגרות וכלה בעולמות החשמל והאלקטרוניקה. אני, אמיר המנעולן, החלטתי לשתף אתכם בידע המקצועי העומד לרשותי כדי שתבחרו בתבונה פורץ חנויות מקצועי.

עלינו להבין כי עולם המנעולים עבר שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות. פורץ מנעולים הוא כבר לא הדמות הקריקטורית המסתובבת עם כמה כלים מברזל במטרה לסובב את החור במנעול. אלא, מדובר על איש מקצוע שתפקידו לעבור לא פעם מערכות הגנה מתקדמות על מנת להבטיח כי תוכלו לא רק להיכנס לבית שלכם או לבית העסק, כי אם גם לא לחזור שוב ושוב לאיש מקצוע בשל תקלה חוזרת ונשנית במנגנון הנעילה שנוצרה מסיבות שונות עליהן נפרט בהמשך. פורץ חנויות אמנם צריך להיות בעל זמינות גבוהה, שכן אין כל ספק כי לא פעם תקלות מתרחשות בשעות לא שעות ויש לתת על כך את הדעת. אבל אין זה אומר כי עליכם לבחור באיש המקצוע הראשון העולה ברשימת החיפוש בגוגל.

על ההתפתחות הטכנולוגית ועל פורץ חנויות

כאמור, הטכנולוגיה נכנסה בתנופה אדירה לחיינו בעשרים השנה האחרונות והשפיע כמעט על כל תחום בחיים של כולנו. לכן, החדירה של הטכנולוגיה לשוק המנעולים לא צריכה להפתיע אף אחד. אני, אמיר המנעולן , עובד בתחום כבר לא מעט שנים ויכול להעיד כי היום פורץ חנויות מקצועי עומד מול אתגרים שלא היינו יכולים לדמיין כמותם עד לפני שנים לא רבות.

פורץ מנעולים צריך כאמור לא להבין רק במנעולים מכניים. היום, פורץ חנויות מקצועי צריך להיות בעל ידע בחשמל, נגרות וכמובן, גם במכניקה. אבל, לפני שנצלול לסוגי המנעולים השונים הקיימים בשוק, יש כמובן להגיד כמה מילים על מנגנון הנעילה הסביבי ומה התפקיד שלו עבור פורץ חנויות מקצועי.

על מנגנון הנעילה

כל פורץ חנויות או פורץ בתים מתחיל יודע כי מנגנון הנעילה הבסיסי התחיל ממנעול צילינדר. מה זה מנעול צילינדר? מנעול הנשען על פעולה מכנית של פינים המחזיקים את לשונית הדלת. לשונית הדלת היא למעשה הגורם המכריע בשאלה האם הדלת סגורה או פתוחה. באמצעות כל מפתח המותאם לאותו מנעול צילינדר ניתן לסובב את המנעול באופן כזה שיזיז את אותם פינים ממקומם. למעשה, השיניים של המפתח, אלו המוכרים לנו מכל מפתח ביתי, מותאמים לאותם פינים שבתנועה מכנית פשוט זזים ממקומם ומאפשרים פתיחה של הדלת או סגירה שלה.

מה שהתחיל בתור מנגנון מכני פשוט ששימש רבים עוד מראשית ההיסטוריה הפך במהירות למנגנון מורכב בו משולבות טכנולוגיות שונות. כאשר אנחנו מדברים על פורץ חנויות למשל אנחנו מדגישים כל הזמן את הצורך של זה להיות בעל ידע בחשמל. זאת משום שאם בבתים פרטיים אנחנו רואים שילוב של מערכות חשמל באתו מעול צילינדר פשוט, בחנויות ובתי עסק בהם מוחזקים לא פעם פריטים יקרי ערך, מנגנון הנעילה הופך מורכב יותר על אחת כמה וכמה.

אבל, פורץ חנויות לא צריך להיות בעל ידע רק במנגנון הנעילה. הכובע הראשון של איש המקצוע הוא כמובן הבנה בעולם המנעולנות והיותו פורץ מנעולים. אבל אנחנו בדרך כלל מדברים על מנגנון מורכב בהרבה שכאשר הוא נוגע לבית עסק עליו השמירה מהודקת יותר, הדברים הופכים מעניינים פי כמה.

פורץ חנויות לא רק פורץ את החנות

כאשר אנחנו מדברים על פורץ בתים או פורץ חנויות אנחנו כמובן צריכים לזכור כי מנגנון הנעילה לא עומד בפני עצמו. כדי שזה ייפתח ויסגר בצורה טובה אנחנו צריכים שכל המערכת התומכת במנגנון הנעילה תעמוד על כנה. מה המשמעות?  המשמעות היא שאנחנו לא צריכים רק את מנגנון הנעילה עובד אלא אנחנו צריכים שהדלת תעבוד בצורה תקנית.

ניתן לכך דוגמא. פורץ חנויות המגיע למשל לפתור תקלה בדלתות זכוכית הנפתחות באמצעות חיישן עלול לא פעם להיתקל לא רק בבעיה במאריכי החשמל, בחיישן עצמו, אולי במצלמה או בתוכנה המפעילה את הדלת. כי אם אותו פורץ חנויות עלול גם למצוא את עצמו נתקל בבעיה מכנית בדלת עצמה. אולי היא לא מחוברת למעגל בצורה טובה, אולי היא לא עומדת על המסילה כמו שצריך וכן הלאה.

אנחנו כמובן צריכים לזכור כי כל לחץ המופעל על הדלת הן מצד המשקוף והן מצידה של הדלת עצמה, עלולים להביא, בסופו של יום לפגיעה במנגנון הנעילה. לכן, בעת פריצת מנעולים, פורץ חנויות לא יכול להסתכל באופן צר על המערכת. עליו להביט על הכל מ- 'מעוף הציפור' על מנת שיוכל לפתור תקלה אחר תקלה בדרך לפתרון מלא של התקלה על מנת שזו לא תחזור על עצמה שוב ושוב.

פורץ חנויות זה מקצוע חשוב, בחרו בחכמה

בית העסק הוא מקום משמעותי לבעליו במובנים רבים, באופן עמוק יותר אפילו מביתם שלהם. הרי זה המקום דרכו נכנס כסף הביתה, מה שמתרגם כמובן לאוכל, לפרנסה. לכן, לא פעם כאשר מתרחשות תקלות כאלו ואחרות בבית העסק הרצון המיידי של רבים הוא פשוט לפתור את הבעיה במהירות האפשרית. הנטייה הזו כמובן מובנת, אבל אין זה אומר כי אתם, בתור בעלי עסק יכולים להרשות לעצמכם לבחור באיש מקצוע שלא יודע את עבודתו.

זכרו כי איש מקצוע איכותי הוא זה שיפתור לכם את הבעיה מהשורש, יעשה עבודה טובה באופן כזה שהתקלה לא תחזור על עצמה. האמינו לי, אני , אמיר המנעולן , ראיתי לצערי לא מעט אנשי מקצוע שעשו יותר נזק מתועלת. בחרו בתבונה.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן